Kawa Tchibo. Co warto o niej wiedzieć

Od pewnego czasu stopniowo wprowadzamy produkty Tchibo do naszego co dniowego jadłospisu. Ostatnio w naszych sklepach pojawiło się kilka kaw ziarnistych Tchibo o wyjątkowych smakach, ale na tym nie koniec. Warto jednak najpierw również wspomnieć o samej firmie Tchibo. Każdy kawosz powinien wiedzieć, jak powstawała, co wpłynęło na jej rozwój i jak sama kawa tchibo, ten i wiele innych produktów wysokiej jakości w sklepie internetowym została przejęta przez polski rynek.

Jaka jest historia marki Tchibo?

Od ponad 60 lat firma Tchibo produkuje kawę najwyższej jakości. Rozpoczęła ona swoją działalność w Niemczech. Początkiem była dystrybucja kawy drogą wysyłkową. Z czasem Tchibo stało się jednym z największych handlarzy i producentów tego pysznego produktu w Europie. Firma zatrudnia ponad 12 000 osób i posiada ponad 1000 sklepów firmowych na całym świecie. W Polsce firma, za sprawą której kawa tchibo trafiła na nasze stoły, pojawiło się na początku lat dziewięćdziesiątych, a dokładniej w 1992 roku. Jej działania opierają się na rozległej wiedzy na temat kawy. Prowadzi ona sprzedaż kawy i innych produktów w cyklu tygodniowym i sezonowym.

Jakie rodzaje kawy Tchibo możemy znaleźć na rynku?

W wielu kawiarniach kawa Tchibo jest podawana z różnymi ciekawymi dodatkami. Firma oferuje produkty we wszystkich segmentach rynku, od super premium do ekonomicznego. Są to:

– kawa palona,

– kawa rozpuszczalna,

– kawa ziarnista,

– kapsułki z kawą.

Każdy znajdzie coś dobrego dla siebie, a w sprzedaży są także ekspresy na kapsułki Tchibo Cafissimo. Zapewniają one pyszną kawę w bardzo niedługim czasie. Ekspresy do kawy mogą być wygodnie rozmieszczone i mają nowoczesny wygląd, który pasuje do każdego wystroju kuchni.

Jak przygotowywać kawę Tchibo?

Jednak, aby kawa miała piękny smak, musi być dobrze przygotowana. Rozumiemy przez to zastosowanie odpowiedniej wody. Woda powinna być filtrowana i pozbawiona substancji szkodliwych, chloru i lodu. Woda jest dostarczana w takich przypadkach przez odpowiedni filtr. Możemy stosować filtry kanalizacyjne itp.